Warunki adopcji organizacji Lubelski Animals

W naszym stowarzyszeniu obowiązują dość proste kroki do adopcji zwierzęcia.

1. Rozmowa "kwalifikacyjna".
Rozmowa "kwalifikacyjna" z osobą zainteresowaną adopcją (możliwa również telefonicznie w różnych przypadkach) ma na celu wstępne zapoznanie i wybadanie oczekiwań - względem adoptowanego zwierzęcia, jak również "charakteru domu". Co to znaczy - tzn, chcemy dopasować zwierzę do trybu życia domowników. Na przykład jeżeli jesteś mało aktywną osobą, zwierzę nie może być wymagające wielkiej aktywności lub odwrotnie. Jeżeli nie ma Cię w domu przez długi czas, to pies wokalizujący samotne pozostawanie w domu, również może być złym pomysłem. Podczas rozmowy staramy się więc wybadać czy Twój dom i Twój sposób życia - będzie odpowiedni do konkretnego zwierzęcia, które chcesz adoptować. Wiemy, że każdy ma różny tryb życia, dlatego staramy się świadomie podejść do wymagań danego zwierzęcia, które zechcesz adoptować.
Oczywiście - warunki mieszkaniowe etc. to drugorzędna sprawa, lecz w niektórych przypadkach możemy zapytać i o to (np własne podwórko etc.). Pamiętaj - my nie oceniamy Twojego trybu życia, pytamy o to, by wiedzieć czy dane zwierzę będzie do Ciebie pasować.

2. Wizyta zapoznawcza.
Drugim etapem jest wizyta zapoznawcza z danym zwierzęciem. Mamy okazję poznać się osobiście, oraz poznasz się z "adopciakiem", które wybierzesz. Zobaczysz go na żywo, jego zachowanie, reakcje, jak również on Twoje. Wiele zwierząt, które trafiają do nas do adopcji ma różne problemy, wiele z nich my i nasi wolontariusze wypracowujemy, jednak nad niektórymi trzeba jeszcze popracować już w zaciszu domowym. Dlatego ta wizyta jest tak ważna, by dokładnie poznać zwierzę, jego zachowania, problemy etc. by adopcja była w pełni świadoma zalet jak i obowiązków.

3. Umowa adopcyjna.
Prawie, że ostatnim krokiem jest podpisanie umowy adopcyjnej. Przekazujemy Ci żywe stworzenie, o które masz dbać i się nim odpowiednio zajmować. Zwierzę zostaje przypisane do Ciebie jako opiekuna (chip, dokumenty jak książeczka zdrowia, paszport etc.) czego dowodem jest właśnie umowa. Od tego momentu jesteś opiekunem danego zwierzęcia.

4. Pozostajemy w kontakcie.
Ostatni krok - to już tylko formalność, jednak obowiązkowo oczekujemy co jakiś czas podesłania nam zdjęć jak miewa się adopciak wraz z opisaniem czy wszystko jest w porządku. Będzie nam bardzo miło, jeżeli raz na jakiś czas spotkamy się na wybiegu, lub odwiedzisz nas ze swoim podopiecznym w naszej klinice. Oczywiście jeżeli tylko będzie taka możliwość - nie jest to obowiązkowe, jednak my przywiązujemy się do wszystkich zwierząt, które ratujemy i znajdujemy im dom. Więc będzie nam bardzo miło, jeżeli zechcesz wesprzeć nas - choćby dzięki badaniom okresowym wykonywanym w naszej klinice.

ZAINTERESOWANY?
Odezwij się do nas koniecznie! Pamiętaj - adoptuj nie kupuj - zwierzęta z adopcji są najukochańszymi podopiecznymi.