Żuczek szuka domu

Dodano dnia 14 maja 2023 przez organizację Lubelski Animals

Podstawowe informacje

Płeć
Samiec
Wiek
ok 16 lat
Waga
12 kg
Sterylizacja
Tak
Aktywność
Mało aktywny

Charakter

Stosunek do dzieci
Pozytywny
Pozytywny
Stosunek do kotów
Neutralny

Opis

Nasz stary, najkochańszy weteren.
Żuczek - trójłapek jest z nami od kilku lat.
Był okropnie pobity, okaleczony i służył komuś za tarczę strzelnicza ( miał pełno śrutów w ciele).
Jesteśmy pewni, że Żuczek nigdy nie miał domu. Był biednym wiejskim, przeganianym burkiem.
Pragniemy aby ten cudny psiak o gołębim sercu, chociaż w ostatnich latach swojego życia poczuł co znaczy dom, aby ktoś przytulił i pogłaskał po starym siwym pyszczku.

Prawdopodobnie duży fragment przedniej łapki stracił w sidłach, pozostał mu tylko poszarpany kikut. Badania RTG wykazały liczne zwyrodnienia w kręgosłupie lędźwiowym z usztywnieniem na odcinku kręgosłupa lędźwiowego - kość krzyżowej, powiększoną sylwetkę serca i liczne zagęszczenia tkanki płucnej wtórne, po przebytych stanach zapalnych płuc. Nie mamy wątpliwości, że ktoś próbował go uśmiercić, świadczą o tym śruty, które utkwiły na wysokości klatki piersiowej oraz za kolanem prawej kończyny miednicznej. Z pewnością po nieudanych próbach zabicia psa, został on przez kogoś wyrzucony na łąkę z nadzieją, że sam skona w mroźne noce.
Nasze Stowarzyszenie ratuje bezdomne zwierzęta tylko dzięki Państwa pomocy. Jeżeli ktoś z Was zechce wspomóc nasze starania w ratowaniu zdrowia i życia tego tak bardzo skrzywdzonego psinki to dziękujemy w jego imieniu.